8 Říj
2018
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Tajemství ovoce, zeleniny, květin a medu

Tajemství ovoce, zeleniny, květin a medu

To, jak jsou včelky pro naše životy důležité, mnoho z nás jistě dobře ví. Opylují květy a díky nim máme nejen sladký med, ale také květiny a rozmanité druhy ovoce a zeleniny.
Abychom se o životě těchto úžasných tvorečků dozvěděli něco více, pozvali jsme v závěru měsíce září do naší školy pana včelaře, Mgr. Karla Zahradníka. Seznámil nás se životem v úlu – povídal o tom, jakou roli má královna, dělnice a trubec, jakou práci vykonávají a spoustu dalších zajímavostí. Poutavě povídal o výrobě medu, od sběru nektaru a pylových zrnek až po jeho ukládání do pláství a zrání. Ukázal nám, co všechno pro svou práci potřebuje dobrý včelař. Prohlédli jsme si velký model včely a fotografie přímo z úlu. Na úplný závěr zodpověděl naše zvídavé otázky a každý z nás mohl nakouknout do mikroskopu a prohlédnout si části včelího těla.
Po besedě se většina z nás přesunula do přízemí, kde na nás ve dvou třídách čekala spousta zajímavých úkolů s tématikou včel a opylování – kvízy, puzzle, omalovánky, spojovačky, hádanky, aktivity ke třídění, přikládání, skládání či například ochutnávka ovoce.

Akce Tajemství ovoce, zeleniny, květin a medu je první úspěšnou aktivitou zahajující projekt Putování se včelkou samotářkou, která volně navazuje na projekt z loňského školního roku, Hmyzí domečky.

Comments are closed.