4 Lis
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Doplňkové terapie

Doplňkové terapie

část první

Školní rok je v plném proudu. Škola opět pulsuje svým pravidelným životem. Děti, žáci a jejich pedagogové vklouzli do školního režimu, noví žáčci si na školní pracovní chování pomalu zvykají. Komplexní péče o dítě, žáka je filosofií naší školy. Děti a žáci získávají znalosti a dovednosti podle svých vzdělávacích programů. A navíc, podle svých individuálních potřeb, rozvíjejí svou osobnost prostřednictvím dalších podpůrných terapií. Dnes Vám, tak trochu netradičně, představíme canisterapii.

Canisterapie z trochu jiného pohledu
Haf, ahoj! Jmenuji se Greta z Luhové Seče, ale doma mi nikdo neřekne jinak než Giny. Panička říká, že jsem její zlatíčko. Moc tomu nerozumím, jsem přece zrzka, jako správný irský setr.
Když si mě přivezla domů, byla jsem malá a musela jsem se naučit spoustu věcí. Třeba jak se chovat v bytě, sprchovat se ve vaně, ale taky poslouchat. Zjistila jsem, že když udělám, co panička chce, tak má obrovskou radost, a taky že od ní vždycky dostanu něco dobrého. Na jaře panička usoudila, že už jsem se toho naučila dost a přihlásila mě na canisterapeutické zkoušky do Brna.
Nevěděla jsem, co mě čeká, ale byla to docela legrace. Bylo tam spoustu psích kamarádů a paní rozhodčí říkala, že budou testovat naši povahu. Dopadlo to asi dobře, protože jsem si odnesla diplom a speciální psí postroj s označením „Canisterapeutický pes“.
Zkoušky jsem skládala proto, abych mohla se svou paní chodit do práce. Pracuje ve škole jako paní učitelka. Každý pátek se tak vždycky těším, že budeme celý den spolu a nebudu muset čekat sama doma, než přijde z práce.
Ve škole je to moc príma. Pořád mě někdo hladí a chválí, jak jsem šikovná. S dětmi si spolu hrajeme, panička jim vysvětluje, jak a proč se mají k pejskům správně chovat, abychom byli kamarádi. Vzájemně si ukazujeme, co kdo dokáže a učíme se jeden od druhého. Hodně času spolu také jen tak ležíme. Prý se tomu říká polohování a musím říct, že je to velmi příjemné.
Takže když se někdy ve škole potkáme, nedivte se. Jsem ve službě.

Zdraví Vás Gina