13 Lis
2018
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Podzimní projektové vyučování

Podzimní projektové vyučování

Podzimní prázdniny skončily a žáci 1.stupně se s říjnem rozloučili netradičním podzimním vyučováním. Cílem této výuky byla spolupráce. Žáci si zazpívali a zacvičili při oblíbené písničce a hurá do práce! Rozdělili se do dvojic, ve které byl vždy jeden starší a jeden mladší kamarád. Samostatně plnili ve dvojicích na připravených stanovištích aktivity na téma ovoce – zelenina. Zavítali také do našeho imaginárního obchůdku, přičemž si upevnili sociální chování, postup při nakupování a zejména platbu reálnými penězi. Z nakoupených surovin, s mírnou pomocí paní učitelek a písemným návodem (čtení receptu) nebo s pomocí procesuálního schématu, připravili avokádovou pomazánku, zeleninovo-ovocné smoothie a uvařili šípkový čaj. Společně usedli k prostřenému stolu, pochutnávali si na vlastnoručně připravených jednohubkách s avokádovou pomazánkou a nápojích a hodnotili příjemně prožité dopoledne. Žáci se učili samostatně spolupracovat a vedli si skvěle! A nejen to!
Hravou formou si žáci upevnili důležitost ovoce a zeleniny pro náš život, správným tříděním odpadu i zodpovědnému chování k životnímu prostředí.

Comments are closed.