2 Pro
2018
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Hokusy pokusy ve školní družině

Hokusy pokusy ve školní družině

Listopadové páteční odpoledne jsme strávili ve školní družině vskutku kouzelně. Navštívila nás vzácná návštěva, věhlasná „čarodějnice Hermína“. Při vstupu do čarodějnické chaloupky některé z nás polil studený pot a pár minut jsme nevydali ni hlásku. Po chvíli jsme poznali, že Hermína není vůbec děsivá a strašidelná, jak by se na první pohled mohlo zdát. Seznámila nás s knihou kouzel, vyzkoušela ze zaříkadel a kouzelných formulí a předvedla několik velmi zajímavých pokusů – vyrobila kuličky z vody, prskavky pro vodníka, udělala krvavý a peprný pokus, vyrobila prapodivnou tekutinu, malovala do mléka a v neposlední řadě ukázala, jak v praxi funguje formulka „Hrnečku, vař“. Naučila nás dvě opravdová kouzla! A my, čarodějničtí učni, jsme získali diplom za absolvování první čarodějnické zkoušky.
S hřejivým pocitem, že kouzla nejsou jen záležitostí pohádek, a že si některá můžeme prožít na vlastní kůži, jsme se rozešli s rodiči domů.

Učni čarodějnice Hermíny

Comments are closed.