19 Pro
2018
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoční kouzlo plné překvapení

Vánoční kouzlo plné překvapení

O době adventu i Vánocích samotných se často mluví jako o kouzelné době zahalené do tajemství a přání, plné zvonivých tonů, rozmanitých vůní a chutí.
I v naší škole je znát, že jsou Vánoce opravdu na dosah. 13. a 14. prosince se konalo tradiční projektové vyučování Vánoční obchůdek s podtitulem Vánoční kouzlo plné překvapení. Čtvrtek byl ve znamení příprav. Aby nám práce lépe ubíhala, rozdělili jsme se do několika skupinek a začetli se do receptů. Nejdříve vybrat suroviny, zvážit správné množství, nasekat, zamíchat, ochutnat, vytvarovat a hurá do trouby! Hlavně nic nespálit! Mezi tradičními vánočními recepty se objevily i nepečené kousky nebo slané pohoštění. Ve zbývajícím čase jsme se dali do výroby poutačů na jednotlivé dílničky.
V pátek bylo na chodbách a ve třídách opravdu rušno, připravit jednohubky, naskládat občerstvení na talíře, proměnit třídu v obchůdek – to není jen tak! A to už se objevovali první netrpěliví zákazníci. Obchůdek vánočních dobrůtek byl slavnostně otevřen v 9 hodin. Mladší žáci si vyzkoušeli práci prodavačů – nejen se na zákazníky mile usmívali a nabízeli pochutiny, ale také počítali a správně vraceli peníze. Někteří zcela sami, jiní s pomocí paní učitelky.
Podle obrázků jsme si také připomněli vánoční zvyky. Vyzkoušeli jsme si vánoční věštbu, pomocí sedmi hrníčků jsme zjistili, co nás příští rok čeká. V tělocvičně jsme se po vydatné svačince protáhli a našla se i chvilička na vánoční písničku.
Vše se povedlo, všem chutnalo, dva dny utekly a my jsme Vánocům zase o kousek blíž.

Lenka Stojanová

Comments are closed.