6 Úno
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Akce projektu „Putování se včelkou samotářkou“ aneb Jak to chodí u čmeláků

Akce projektu „Putování se včelkou samotářkou“ aneb Jak to chodí u čmeláků

„Na políčku v jetelíčku, tam kde potok pramení…“
Že jsme si spletli roční období a v zimě zpíváme o jaru? Kdepak, to se jen čmeláci Brumda a Čmelda vzbudili do jednoho lednového čtvrtku a pozvali nás k sobě na návštěvu. Na jaře totiž na nějaké návštěvy nebudou mít čas. A že jsme si to dopoledne s nimi náramně užili, jen co je pravda! Zpívali jsme, hráli na hudební nástroje, poslouchali zvučnou harmoniku, pobavili jsme se u divadélka, opravili hmyzí domeček a dozvěděli se spoustu zajímavostí z čmeláčího života – kde čmeláci bydlí, co baští, jak dlouhý mají jazyk, jestli mají žihadlo nebo i to, že si vyrábí džbánky na slaďoučký nektar z květin. Každý si mohl vyzkoušet, co Čmelda dělá, když se zlobí. Teď už je nám jasné, že když se řekne brundibár, bombus, bumble, hummel nebo třeba bourdon, řeč je o čmelácích!
Děti z mateřské školy po celou dobu akce rozdávaly radost, čímž naplnily, co bylo psáno v pozvánce: „Dobrou náladu s sebou a kdo by ji náhodou náhodičkou neměl, rozdáváme ji na počkání.“ A v tom byl hlavní cíl celé akce – rozdat špetičku radosti a dobré nálady kamarádům a paní učitelkám, které máme tolik rádi. Děkujeme všem, kteří si udělali čas a přišli se s námi pobavit.

Děti z mateřské školy

Comments are closed.