27 Úno
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Sněhuláci pro Afriku

Sněhuláci pro Afriku

Africké děti si ve své zemi nikdy sněhuláka nepostaví. Některé z nich se ani nedostanou do školy. Na první informaci nic nezměníme, tu druhou však můžeme ovlivnit…
S touto myšlenkou jsme odstartovali, začátkem února ve škole, další ročník celorepublikového projektu Sněhuláci pro Afriku, do něhož se dle svých možností zapojili všichni žáci školy. Na školní zahradě vyrostla celá řada různorodých sněhuláků, sněhulaček a nechyběl ani základ k iglú. Pracovalo se nejen na zahradě, ale i ve  třídách. Žáci malovali, stříhali, kreslili a tvořili sněhuláky z  jiných materiálů než ze sněhu.
Užili jsme si spoustu zábavy a zároveň jsme pomohli dobré věci. Vybrali jsme částku 1400,- Kč, kterou jsme vložili na konto neziskové organizace Kola pro Afriku, o.p.s. Organizace pracuje pod záštitou MŠMT a pomáhá dětem v Gambii k dostupnosti ke vzdělání tím, že za nimi dopravuje kola, na nichž se africké děti dostávají do tamějších škol. (více informací na www.snehulaciproafriku.cz)
Součástí školního projektu byla i beseda se zakladatelem organizace Kola pro Afriku, Romanem Posoldou, který do naší školy zavítal již po několikáté. Pozorně jsme poslouchali poutavé povídání o Africe doplněné řadou obrázků a videí. Beseda se vydařila a byla pro nás velkým přínosem. Děkujeme a těšíme se na další setkání!

Eva Vrtaníková

Comments are closed.