31 Bře
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Den vody

Den vody

Světový den vody a první jarní den děti a žáci naší školy oslavili velmi zajímavým a přínosným způsobem. Některé třídy se zúčastnili programu na Velkém náměstí v Kroměříži, který pořádala společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž,a.s. Žáci se pod odborným vedením seznámili s vodárenskou technikou, mohli si prohlédnout a prakticky vyzkoušet přístroje a zařízení. Sestavili si vlastní vodovodní potrubí, vodu si výtvarně ztvárnili. Film, který v závěru akce zhlédli, zdůrazňoval význam vody pro život člověka. Akce byla velmi dobře připravena, organizátoři se třídám individuálně věnovali. Ve škole v některých třídách probíhalo tematické vyučování se stejným námětem. O vodě si děti a žáci povídali a prováděli s ní praktické činnosti. Některé třídy prováděly jednoduché pokusy s vodou, jiní žáci sázeli a zalévali semínka, naslouchali různým zvukům vody nebo si povídali o vodě pohádku. O vodě jsme také zpívali a zhlédli zajímavé prezentace na PC nebo iPadu. Tímto dnem jsme si připomněli, že čistá nezávadná voda je jedním z největších bohatství, které nám planeta Země dává.
Yvona Jedličková

Comments are closed.