18 Bře
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Projektové vyučování „Zdravý den“

Projektové vyučování „Zdravý den“

Motto: Ovoce a zelenina, to je zdraví, to je síla

V pátek 8. března prožili žáci 1. stupně základní školy netradiční den, který byl zaměřený na zdravý životní styl.
Z krátkého spánku v pyžamech, s „plyšákem“ a společně s kamarády, vzbudil i posledního spáče„pan budík“. Žáci se převlékli, poskládali si a uklidili svá pyžama i postýlky. Následovala jarní semínková rozcvička s písničkou, pod vedením paní učitelky Šárky. A pak řádná ranní hygiena: čištění zoubků a mytí obličeje studenou vodou pod dohledem staršího kamaráda.
V obchůdku žáci nakoupili potraviny za opravdové peníze a zopakovali si pravidla chování při nakupování. Na švédském stole si každý mohl vybrat snídani podle chuti: obložené olivové chleby, zeleninu, ovoce, či cereálie s mlékem. U společné snídaně nechyběl šálek šípkového čaje s medem, který připravila podle procesního schématu, pod vedením paní učitelky, Stella.
Jak zdravě žijí naši dospěláci, to zjišťovali starší žáci mezi zaměstnanci školy pomocí krátkého dotazníku.
Závěrečné aktivity byly zaměřeny na opakování třídění obrázků zdravých a nezdravých potravin, třídění a poznávání různých druhů ovoce a zeleniny, na třídění odpadu, na skládání karet příběhu o neposlušném zoubku. Žáci pomáhali neposlušnému zoubku najít cestu k ovoci, zelenině a hlavně k zubnímu kartáčku.
Během dopoledne většina žáků prokázala samostatnost při sebeobsluze, hygieně, pracovních dovednostech. Starší žáci trpělivě vedli mladší kamarády a zapojovali je do společných aktivit.
Všichni jsme si na víkend odnášeli zážitky z příjemně prožitého, zdravého pátečního dopoledne.

Comments are closed.