18 Bře
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Svátek poezie ,,Slunce zlatá nit“

Svátek poezie ,,Slunce zlatá nit“

Motto:
Kolik je na světě očí?
Kolik je na světě snů?
Kolik se koleček točí?
Kolik je nocí a dnů?

Toho i toho je mnoho,
Lidí a věcí a jmen.
Jediné slunce je jedno,
A to když vyjde, je den.

                         Petr Skoumal

V úterý, 12. března, se uskutečnila ve škole recitační přehlídka. Děti a mladší žáci povídali velmi pěknou řadu říkanek a pásem o sluníčku a jaru, vyjadřovali se slovem i pohybem. Ve druhé části jsme mezi sebe přivítali žáky ze Základní školy Kroměříž, 1. Máje se svojí paní učitelkou, kteří se také zapojili do naší recitační přehlídky. Předvedli velmi působivé vystoupení, které se skládalo z pásma básní doplněné pohybem.
Starší žáci, i přestože se chvílemi potýkali s trémou, se snažili předvést co nejlepší výkon. Slunečná porota si vyslechla recitace básní o Slunci v různých podobách: Slunce v ročních obdobích, měsících nebo Slunce jako součást sluneční soustavy. V průběhu přestávek, ve chvílích recitačního nadechnutí, hledali žáci slova v osmisměrkách, zahráli si příběh o Slunci, doplňovali rýmy do básní. Závěrečné rozhodování poroty nebylo vůbec jednoduché. Vyhlášeni byli Markéta Topičová a Jakub Škorvánek, kteří reprezentovali naši školu následující den v okresním kole Svátku poezie v Domě kultury v Kroměříži.
Všichni recitátoři se snažili, proto ocenila porota všechny přednášející, a to nejen za recitaci, ale také za odvahu a nadšení, se kterým se akce zúčastnili.
Děkujeme všem zúčastněným dětem a žákům, rodičům a pedagogům za skvělou přípravu dětí a žáků a vedení dětí a žáků k veršům, říkankám, básním, knihám.

Comments are closed.