10 Dub
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Nocování S Andersenem a Albatrosem

Nocování S Andersenem a Albatrosem

Poslední březnový pátek jsme v naší škole, již po několikáté, nocovali s knížkami. Proběhla  tradiční akce Noc s Andersenem, letos zaměřená na 70. výročí nakladatelství Albatros, s tím spojeným spisovatelem Ondřejem Sekorou a jeho pohádkovou knížkou Ferda Mravenec.

V pátek v podvečer přišlo do školy čtrnáct odvážných školáků, vstříc novým zážitkům.

Seznámili jsme se s nakladatelstvím Albatros. S chutí a  radostí jsme se vrhli na aktivity na školní zahradě. Čekalo na nás několik stanovišť s plněním úkolů. Za všechny poctivě splněné úkoly jsme dostali indicie a písmena, která nás dovedla k podstatě celého večera, a to k dílu Ferda Mravenec a spisovateli Ondřeji Sekorovi. Za odměnu nám nechal pták Albatros na stromě čokoládová vajíčka.

Následovalo letošní první večerní opékání špekáčků! Ve škole na nás čekaly výtvarné dílničky, ve kterých jsme malovali na plátno podle volby Ferdu Mravence, brouka Pytlíka nebo kamarádku Berušku. Někteří žáci si vytvořili Ferdův šátek a ti mladší vymalovávali naše kamarády ze světa hmyzu v omalovánkách.

V postýlkách ze spacáků a karimatek jsme se zaposlouchali do příběhů Ferdy Mravence a jeho přátel. A pak jsme usnuli a zdáli se nám pohádkové sny J.

Druhý den, po výtečné snídani z kuchyní našich maminek a babiček, jsme společně zhodnotili celé andersenovské křížkování. Plní nových zážitků jsme se se svými rodiči vydali spokojeně domů.

Comments are closed.