8 Dub
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pojďme spolu do pohádky

Pojďme spolu do pohádky

Na 2. duben připadá Světový den porozumění autismu. Již tradičně se k němu připojila i naše škola.
Jednou z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže, je komunikace a porozumění mluvenému popřípadě psanému slovu. Proto jsme se letos zaměřili na rozvoj čtenářské gramotnosti dětí a žáků.
V rámci Modrého dne si každá třída vybrala pohádku, se kterou strávila den. Žáci četli, poslouchali, sledovali obrázky a v navazujících činnostech ukázali, jak pohádce porozuměli. Výstavka z výtvarných prací ozdobila chodbu naší školy a připomínala nám to, co je na pohádkách to nejhezčí – vždycky dobře skončí. I my víme, že problémy, které v komunikaci a porozumění přináší autismus, mohou skončit dobře.

Comments are closed.