26 Kvě
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Indiánské odpoledne

Indiánské odpoledne

Páteční květnové odpoledne ve školní družině se odvíjelo ve znamení indiánů. Nejdříve jsme se s dětmi ve třídě seznámili s indiány, s jejich historií, tradicemi, zvyky. A protože správného indiána zdobí barevná čelenka, děti si ji vyrobily. Vymalovaly ji dle své fantazie, doplnily barevnými péry a jako správní indiáni předvedly válečný tanec kolem ohně, doprovázený zpěvem a hrou na bubny. Poté jsme se přemístili na školní zahradu, kde na děti čekaly tři indiánské úkoly: slalom na koni, střelba lukem a šípem na terč a skládání obrázků s indiány. Hra na lovce bizonů sklidila velký ohlas. Ten, kdo byl v lovu úspěšný, se přesunul do třídy, kde si vymaloval obrázek z indiánských omalovánek.
Indiánské odpoledne se sluníčkem v zádech se nám vydařilo a všichni jsme si je pořádně užili!

 

Comments are closed.