5 Kvě
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jím jako Angolan

Jím jako Angolan

Letošní devátý ročník projektu „Dnes jím jako…“ byl zaměřen na stát Angola. Projektu se zúčastnilo osm tříd naší školy. Na úvod se děti a žáci seznámili se státem Angola a s životem v této zemi. Žáci vypracovávali vybrané úkoly o Angole, jeho obyvatelích, fauně a flóře. Seznámili se s  angolskou hymnou, místní hudbou a tancem. Poté přišla oblíbená část projektu, příprava a ochutnávání pokrmů. Vařili jsme typická angolská jídla – Feijoadu z barevných fazolí, kukuřičnou kaši Funge, angolské rizoto z krup a fazolí, pomazánku z avokáda a ochutnávali různé druhy exotického ovoce. Děti a žáci se zájmem přijímali všechny nabízené aktivity a vzájemně si pomáhali. Cílem projektu, který organizuje Asociace Dona Boska,z.s., je podpora dobrovolnické práce. Částkou 15,-Kč za zúčastněného žáka, jsme přispěli k osvětě a vzdělání ve vzdálené Angole a dozvěděli se mnoho nového.
Mgr. Yvona Jedličková, metodik EVVO

Comments are closed.