5 Kvě
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Ptáci kolem nás

Ptáci kolem nás

S příchodem jara a hezkého počasí se k nám začali vracet stěhovaví ptáci. A protože v dubnu slaví všichni ptáci svátek, připravili jsme si pro děti ve školní družině, v pátek 26. dubna, zajímavou akci s názvem „Ptáci kolem nás“. Zahájení této akce proběhlo netradičně v našem  Snoezelenu. Děti si prohlédly na dataprojektoru naše nejznámějšími ptáky, poslechly si jejich zvuky, seznámily se, čím se živí a kde přebývají. Paní vychovatelka vyprávěla nejrůznější zajímavosti a kuriozity z ptačího života – který pták je na světě největší a nejmenší, kolik kilometrů musí stěhovaví ptáci uletět, proč jsou ptáci chránění, a jak se o ně staráme. Na školní zahradě čekala na děti téměř detektivní úloha. Paní vychovatelka všem rozdala na kartičce názvy ptáků. Úkolem dětí bylo projít celou zahradu a najít k názvu správný obrázek. To se všem nakonec podařilo splnit. Po společném setkání jsme si o každém ptáčku povídali a přečetli si zajímavosti z jejich života. V další části programu na děti čekala pohybová hra „Na dravého ptáka“, a smyslová hra „Ptáčku pípni“. Děti si zatančily při veselých písničkách o ptáčcích od Z. Svěráka a J. Uhlíře. Prohlížely si encyklopedie s ptáky, skládaly ptačí puzzle, hrály pexeso a někteří vymalovávaly ptačí omalovánky.
Děti se dozvěděly plno nových informací o ptácích v naší přírodě, příjemně se pobavily a hlavně prožily pěkné slunečné odpoledne.

 

Comments are closed.