24 Čvn
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Evropské hry handicapované mládeže Emil Open 2019

Evropské hry handicapované mládeže Emil Open 2019

Po dvou letech se výprava devíti žáků ze školy opět vydala na již 8. ročník mezinárodních závodů Emil Open, které se konaly v Brně, ve dnech 12.- 15. června. Bojovat o medaile přijelo 824 sportovců ze 17 zemí z celé Evropy. Veřejnosti se představili ve středu, na zahajovacím ceremoniálu, pořádaném na sportovním stadionu VUT v Brně. V následujících dvou dnech probíhalo na pěti sportovištích klání mezi účastníky v atletice, plavání, golfu, stolním tenise a bocce. Naši sportovci změřili své síly se soupeři v běhu na 100 metrů, v hodu míčkem a ve skoku do dálky. Po velmi úspěšném prvním dnu, jsme ve finále potvrdili vysokou sportovní úroveň a připravenost našich žáků ziskem celkem 13 cenných kovů – pěti zlatých, šesti stříbrných a dvou bronzových medailí.
Vypětí z podání excelentních výkonů bylo umocněno navíc velmi horkým počasím, přesahujícím všechny dny hranici 30°C. Atmosféra závodů byla naprosto strhující.
Celou akci připravil a finančně zajistil Nadační fond Emil. Velké poděkování patří organizátorům a všem dobrovolníkům, kteří pro nás skvělé závody připravili a hlavně pak našim sportovcům, kteří naši školu tak úspěšně reprezentovali!

Mgr. Lenka Fijalíková, Mgr. Julie Zrnová

Comments are closed.