7 Zář
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Kurz Snoezelen pro pedagogy

Kurz Snoezelen pro pedagogy

Před začátkem školního roku se pedagožky naší školy účastnily kurzu Snoezelen, vedeného zkušenou lektorkou paní Dagmar Mega. Paní Mega svůj praktický výklad velmi pestře obohacovala o vlastní zážitky a zkušenosti z praxe. Nové metody a netradiční pomůcky, které lze využívat ve Snoezelen místnosti k podpoře zejména smyslového vnímání našich žáků, jsme si mohly samy na sobě vyzkoušet. Patřily mezi ně například vibrační berušky, tibetská zpívající mísa, ladička hudebních nástrojů nebo jen lehká prstová cvičení na koncentraci s využitím prstových maňásků. Zažily jsme si i pocit chůze se zavřenýma očima po hmatovém koberci. Na závěr pro nás byla přichystaná místnost Snoezelen v naší škole, kde jsme si za přítmí a šumění moře mohly zažít další netradiční metodu k vlastní inspiraci pro práci se žáky. Tento kurz nám byl velkým přínosem a kvalitní přípravou do nového školního roku. S novou energií se těšíme na děti i rodiče, ať na ty známé nebo letošní nováčky.
Vítáme vás v novém školním roce a těšíme se na spolupráci!

Comments are closed.