6 Říj
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Opět s „Ovocňákem“

Opět s „Ovocňákem“

I letos se naše škola zapojila do projektu Ovoce a zelenina do škol. Již v měsíci září dostali žáci naší školy první vitaminové dávky v podobě nektarinek, švestek a broskví od firmy Wastex, spol. s r. o. Kromě ovoce našeho podnebného pásu mohou děti ochutnat i to méně tradiční – exotické. Někteří žáci pouze ochutnávají nové chutě, jiní jej zkouší ve formě šťáv a smoothie. Většina žáků jí ovoce s chutí.
V rámci projektu ekologizace nepoužíváme na ovoce igelitové obaly ani nepožadujeme dovoz krájeného ovoce či zeleniny v umělohmotných krabičkách. Každá třída naší školy tak dostala dřevěnou bedničku na skladování přivezeného ovoce či zeleniny. Bedničky žáci společně se svými pedagogy vhodně ozdobili a vystavili ve vestibulu školy.
Již nyní se těšíme na další závoz vitaminové dávky, který se koná každou lichou středu.

Comments are closed.