9 Lis
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dálková adopce

Dálková adopce

30. října 2019 skončila adopce dívky z Nepálu, Supriy Nepal, kterou jsme ve spolupráci se Spolkem Korálky Kroměříž, z. s. podporovali 8 školních let. Supriya je již dospělá, ona i její rodina srdečně děkují všem, kteří se na podpoře ve vzdělání podíleli. Za tu dobu se stala naší kamarádkou a součástí života školy. V pravidelných dopisech a zásilkách jsme ji vždy potěšili drobnými dárky a projevy přátelství. Také ona nás vždy informovala o svém životě ve škole i doma a projevovala pozitivní emoce. Dálková adopce byla žáky i učiteli přijímána pozitivně, vedla k naplňování jednoduchých cílů Environmentální výchovy, programu prevence, objevovala se v Etické výchově, v projektech školy i v mezipředmětových vztazích.
Rozhodli jsme se, že v oblasti sociální pomoci budeme i nadále pokračovat. Další podporované dítě bude z Indie.
Závěrem citace z posledního dopisu Supriy Nepal, kterým se s námi loučí.
„Nelze vyjádřit slovy dost poděkování za celou cestu, kterou jste mne provázeli mým životem a pomáhali mi při mých studiích. Vždy jsem se těšila na vaše dopisy, přání, dárky a novinky z vaší školy. Každý z nich byl stejně zajímavý. Nemohu uvěřit, že je mi 19 let. Děkuji mnohokrát za kus života, který jste se mnou strávili. Já i moje rodina vám přejeme hodně zdraví a šťastný život“.
Mgr. Yvona Jedličková

Comments are closed.