3 Lis
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Školní družina na „hmyzí“ výpravě

Školní družina na „hmyzí“ výpravě

V Muzeu Kroměřížska probíhá výstava „Společenský život hmyzu“ a účastníci z naší školní družiny zde nemohli chybět! Nejprve jsme se společně zastavili u mraveniště a paní průvodkyně na nás měla spoustu záludných otázek. Všem se zatajil dech, když po chvilce otevřela víko insektária a předvedla nám živé strašilky ďábelské, pakobylky, šváby nebo dokonce čmeláky.
Prohlídka pokračovala ke včelkám, kde jsme si povídali o jejich zajím

avém životě. Děti si na závěr mohly vyrobit voňavou svíčku ze včelího vosku a taky ozdobný sáček se včeličkou. Výstava byla jako vždy skvělá a naučná a my jsme díky ní měli možnost nahlédnout do tajů vzrušujícího života broučků. Na výstavy v Muzeu Kroměřížska se vždy těšíme a nalézáme spoustu nových poznatků!

 

Comments are closed.