15 Pro
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Čtu, čteš, čteme – aktivita z projektu Šablony pro MŠ a ZŠ II

Čtu, čteš, čteme – aktivita z projektu Šablony pro MŠ a ZŠ II

V pátek 29. listopadu 2019 se ve školní družině uskutečnil projektový den, který byl zaměřen na rozvoj čtenářské gramotnosti. Projekt se konal ve spolupráci s paní Kořínkovou z Knihovny Kroměřížska.
Hlavním cílem projektu bylo vytvářet u účastníků pozitivní vztah ke knihám, seznamovat se s knížkami a autory pro malé čtenáře, dramatizovat pohádku s maňásky „Boudo, budko“  a nakreslit ilustrace do leporela.
Do projektového dne se zapojily i tři maminky. Sešli jsme se s nimi ve čtenářském koutku a poslouchali jejich četbu z knížek – Malý princ, Mikeš a České Vánoce.
V průběhu projektového dne byly ve školní družině ověřovány čtenářské dovednosti, a také komunikační dovednosti s ostatními účastníky, vychovatelkami, lektorkou a rodiči. Účastníci se seznámili s odborníkem z praxe, navazovali nové sociální kontakty.
Po celé odpoledne všichni vzájemně spolupracovali, pomáhali si, zapojovali se dle svých možností do všech aktivit, které podporovaly a rozvíjely zájem o četbu. Všichni měli radost z nakreslených obrázků a vlastnoručně vyrobeného leporela. Po celou dobu vládla ve školní družině dobrá nálada.
Projektové odpoledne se zaměřením na čtenářskou gramotnost přineslo nové podněty ke čtení  pro účastníky, tak pozitivní zpětnou vazbu pro všechny zúčastněné dospělé.
Čtení je vzdělání, čtení je radost!
Hana Kolářová

Comments are closed.