4 Pro
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Laskavečci v akci

Laskavečci v akci

Již potřetí se naše škola zapojila do celorepublikového projektu Nadace Karla Janečka „ Jsem laskavec“.
Náš letošní tým „Laskavečků“ vykonal opět spoustu dobrých skutků. Zapojily se všechny třídy školy, což samo o sobě vypovídá o tom, že pojem laskavost, nám není vůbec cizí.
Naši nejmenší, děti z mateřské školy, si připravily krátký program s divadelním představením a pásmem podzimních písniček a říkadel pro kamarády ze sousedních tříd. Žáci ze třídy základní školy připravili drobné pohoštění pro kamarády z mateřské školy a  zahráli pohádku O veliké řepě. Mladší žáci základní školy speciální roznesli poděkování ve formě přáníček do institucí, se kterými dlouhodobě spolupracujeme: na Městský úřad Kroměříž, do Knihovny Kroměřížska, TJ Slavia Kroměříž, ale také za paní vedoucí do cukrárny Vendula, kam žáci pravidelně dochází a nacvičují sociální komunikaci. Laskavce v podobě zdraví přinesli do tříd žáci II. ZŠ, vlastnoručně zasadili kytičku rýmovníku i s návodem na „užívání“.
Starší Laskavečci základní školy speciální umíchali zdravou pomazánku, připravili jednohubky a roznesli po škole malé pohoštění.
Vybraní žáci navštívili Domov se zvláštním režimem, Strom života, a snažili se přinést klientům domova kousek sluníčka v podobě hudebně pohybového vystoupení a vyrobených přáníček.
Nejstarší žáci školy udělali radost zaměstnancům Plaveckého bazénu v Kroměříži, kam v rámci hodin plavání, žáci pravidelně dochází. Žáci společně s pedagogy připravili drobné občerstvení, zazpívali vodáckou píseň za doprovodu kytary a předali přání, která vytvořili v hodinách informatiky.
Další skupina Laskavečků s pomocí rodičů nasbírala sušené pečivo a další pochutiny pro zvířátka, za kterými chodí na Tauferovu Střední odbornou školu veterinární. Prohlédli si, jak zvířátka bydlí, povídali si, čím se živí. Vykreslili obrázky zvířat a plnili obrázkové úkoly, které pro ně vytvořili studenti školy.
Děti ze školní družiny se vypravily s pásmem lidových písniček a doprovodem harmoniky do blízkého Domova svatého Kříže v Klášteře sester řádu Navštívení Panny Marie v Kroměříži. Přijetí a pozitivní reakce klientů na sebe nenechaly dlouho čekat. Hned při prvním rozeznění harmoniky a dětských hlásků se objevily na rtech posluchačů úsměvy a jedno oko dojetím nezůstalo suché. Společně si zanotovali a následně jim děti darovaly vyrobená srdíčka se vzkazy.
Co dodat závěrem? Snad jen to, že jsme si všichni náležitě užili ten krásný, hřejivý pocit někoho obdarovat, věnovat mu kousek sebe a na oplátku přijmout vlídnou atmosféru laskavosti.
 Eva Vrtaníková

Comments are closed.