23 Pro
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Projektové vyučování „Vánoční obchůdek“

Projektové vyučování „Vánoční obchůdek“

Polovina měsíce prosince je každoročně časem oblíbeného projektového vyučování „Vánoční obchůdek“.  Ve čtvrtek 12. prosince se celá škola provoněla vánočním cukrovím. Letos jsme se pustili do přípravy lineckého pečiva, tvarohové vánočky, vanilkových rohlíčků, medových koleček, slaných šneků z listového těsta, nepečených meruňkových kuliček a dortových lízátek, mrkvové pomazánky na jednohubky, tvarohového dezertu a banánových indiánů.
Čtvrtek byl také ve znamení příprav obchůdku „U kouzelné zvoničky“. Bylo potřeba stanovit ceny, nachystat cenovky a papírové tácky a připravit třídu na prodej.
V pátek třináctého propukla nákupní horečka. Všichni jsme se vystřídali v roli prodávajícího. Někdy to byla pořádná dřina! Správně spočítat útratu, vrátit peníze a ještě komunikovat s nakupujícími.
Kromě nakupování si žáci mohli užít vánoční canisterapii s Ginou, vánoční snoezelen a dílničky. Zajímavá byla tvorba krátkého videa se zimní tematikou pomocí aplikace Stop Motion na iPadu.  Projektové vyučování se nám líbilo.
žáci třídy IX.

Comments are closed.