10 Pro
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Šijeme plátěné tašky – aktivita z projektu Šablony II

Šijeme plátěné tašky – aktivita z projektu Šablony II

V polovině listopadu se uskutečnilo projektové vyučování z oblasti Environmentální výchovy se zaměřením na ekologizaci školy. Základním cílem bylo nahrazování plastových obalů ve školním prostředí, šití plátěných tašek a pytlíků. 12 žáků bylo v průběhu projektového vyučování seznámeno s materiály, pomůckami pro šití, šicím strojem, šitými výrobky. Žáci si vyzkoušeli manipulaci s jehlou a nití při jednoduchém stehování, přišití knoflíku. Pod vedením pedagogů se učili měřit látku krejčovským metrem, zkoušeli látku podle nákresu stříhat. Seznámili se s šicím strojem, a s pomocí pedagoga zkoušeli rovné šití.
Projektové vyučování bylo obohaceno přítomností odborníka z praxe, paní Annou Hégrovou. Žáci s paní odbornicí na šití spontánně komunikovali a spolupracovali. Výsledkem projektového dne byly vytvořené plátěné tašky a pytlíky, které budou žákům sloužit ve škole i doma. Při hodnocení společného dopoledne žáci, žákyně, učitelé i paní lektorka projevovali spokojenost a radost nad vytvořenými výrobky. Naučili jsme se mnoho nového, ověřili svoje vědomosti a dovednosti v rámci zajímavé, praktické činnosti a poznali nové přátele a kamarády z jiných tříd.

Mgr. Yvona Jedličková

metodik EVVO

Comments are closed.