23 Pro
2019
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vánoce nejen u nás

Vánoce nejen u nás

Předvánoční čas vybízí k setkávání s našimi nejmilejšími. Jedno takové milé setkání proběhlo již tradičně ve školní družině, tentokrát na téma „Vánoce nejen u nás“. Děti se celý měsíc na tento den pečlivě připravovaly a během nacvičování se školou nesly vánoční písně a koledy. Před samotným vystoupením byla znát tréma, nicméně po prvních tónech kytary děti odhodily stud a předvedly všem přítomným krásné hudební vystoupení. Program pak dále pokračoval v  cestovatelském duchu. Společně jsme nahlédli do vánočních domácností v různých koutech světa. Děti si vyzkoušely netradiční zvyky – stavbu německé vánoční pyramidy, hledání mince v anglickém pudingu, francouzskou hru „Kam se schoval dáreček“, či předávání anděla s láskyplným vzkazem na motivy dánské tradice. Celý program byl proložen zajímavým vyprávěním o Vánocích a cizojazyčnými koledami. Jakmile zazvonil zvoneček, zvědavě jsme se přesunuli ke stromečku, kde na děti čekala hezká nadílka v podobě mnoha her a sportovních potřeb. Příjemnou tečkou programu byl zábavný kvíz pro rodiče z pohádky Mrazík, do kterého se všichni s chutí zapojili a u kterého jsme se dobře pobavili. Závěrem jsme měli možnost si popovídat nad šálkem dobré kávy a talířkem výborného cukroví.
Toto sváteční odpoledne jsme si všichni náramně užili a naladili se na tu pravou vánoční notu. Moc děkujeme dětem i návštěvě za vytvoření kouzelné atmosféry.

Comments are closed.