9 Led
2020
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Dálková adopce PLUS

Dálková adopce PLUS

30. října 2019 byla ukončena adopce dívky z Nepálu Supriy Nepal, kterou jsme ve spolupráci se spolkem Korálky Kroměříž, z. s. podporovali 8 školních let. Dálková adopce byla dětmi, žáky, rodiči i učiteli přijímána pozitivně, vedla k naplňování jednoduchých cílů Environmentální výchovy a školních vzdělávacích programů.
Společně jsme se rozhodli, že v oblasti sociální pomoci budeme pokračovat, tentokrát adopcí dítěte z Indie. Vybrali jsme dívku, která se narodila v roce 2013, chodí do 1. třídy.  Karuna Thapa má čtyři starší bratry, rodiče přišli do Indie z Nepálu. Otec se živí jako dělník, má však zdravotní problémy. Matka posluhuje v domácnostech. Příjem rodiny nestačí na vzdělání dětí. Bydlí ve slumu, v domku z cihel a plastového odpadu. Karuna si ráda hraje s panenkami, ve škole ji baví angličtina.
Organizace Mezinárodní potřeby v Indii se zavazují, že díky naší společné podpoře zajistí dítěti školní uniformu a pomůcky pro vzdělávání. Finanční prostředky na podporu jsou získávány ze sběrů starého papíru, kterého se účastní většina děti a žáků se svými rodinami. Dálkovou adopci v naší škole zaštiťuje spolek Korálky Kroměříž, z.s..
Děkujeme všem, kteří se na podpoře projektu podílejí.
Mgr.Yvona Jedličková
metodik EVVO    
                                                                                            

Comments are closed.