25 Úno
2020
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Lidový rok v Muzeu

Lidový rok v Muzeu

To, že jsme věrnými návštěvníky Muzea Kroměřížska, je o naší školní družině známo. Proto jsme ani tentokrát nechyběli na krásné interaktivní výstavě s názvem Lidový rok.
Milá paní průvodkyně nás uvítala v muzeu a představila nám program o zvycích a tradicích, které dodržovali již naši předkové. Začali jsme masopustním veselím a pokračovali k  velikonočním svátkům. Vyprávěli jsme si o tradičních polních pracích, Svatojakubské noci, pálení čarodějnic, stavění májky, jízdě králů či oslavě sklizně úrody na konci léta – dožínkách. Děti se zajímavou formou dozvěděly vše podstatné o zvycích spojených se všemi životními etapami člověka, měly možnost vyzkoušet si lidové kroje a na úplný závěr si upekly výborného ptáčka z kynutého těsta.
Z muzea jsme jako vždy odcházeli s úsměvem na tváři a příslibem brzké návštěvy.

Comments are closed.