25 Úno
2020
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Pohádka O Meluzíně

Pohádka O Meluzíně

Ve dnech, kdy je za okny školy vidět, ale i slyšet silný vítr, připravily si pro nás děti a paní učitelky z mateřské školy pohádku O Meluzíně. Meluzína bosá, oblečená – neoblečená, vlétla do třídy plné dětí, rozfoukávala na všechny okolo sníh a mrazila jejich tváře. Jakmile však zalomcovala oknem školky, děti se na ni seběhly. To už ale Meluzínu popadl hrozitánský kašel a kýchání. Kašlala a prskala na všechny okolo a nos si utírala do šatů. Dělala vše, co se nemá, a tak jí děti musely naučit správnému chování. Daly Meluzíně teplý čaj s medem a citronem, pomohly jí teple se obléknout a dokonce ji i naučily smrkat do kapesníku. Meluzína byla moc spokojená, a tak děti za odměnu naučila hezkou říkanku a společně si pak všichni zazpívali několik zimních písniček.

Comments are closed.