16 Bře
2020
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Masopustní rej

Masopustní rej

Jémine domine, masopust pomine,
jémine domine, masopust pryč!

Masopust – období od Tří králů do popeleční středy, doba veselí, hodování, legrace a hlavně dobrého jídla. I žáci naší školy si v pátek 28. února připomněli masopustní tradice a zvyky, které je dovedou až do období Velikonoc.
Nejoblíbenější tradicí je masopustní karneval. A že se bylo na co dívat! Za zpěvu a hudby školou procházely nejrůznější masky. Těžko vybrat tu nejkrásnější. V každé třídě nám poté zahráli k tanci „s medvědem“, kterého se s radostí ujaly všechny paní učitelky a za odměnu jim společně se žáky jednotlivých tříd připravily bohaté občerstvení. Na závěr se písní pomyslně „pochovala basa“ a nyní již nastává půst, který bude trvat až do Velikonoc.

 

Comments are closed.