19 Kvě
2020
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jedeme dál aneb pokračujeme v dálkovém vzdělávání

Jedeme dál aneb pokračujeme v dálkovém vzdělávání

Jaro propuklo do plné krásy. Nastal nejkrásnější měsíc v roce. Déšť vystřídalo slunce. Zdánlivě vše jak má být. Jenže…
Uplynuly již dva měsíce od doby, kdy utichl život i v naší škole. Pro všechny nová situace pokračuje. Pedagogové jsou stále od svých žáků vzdáleni a vzdáleně probíhá i přenos informací, podnětů ICT technologiemi od pedagogů k žákům a jejich rodičům. V březnu začali s distančním vzděláváním žáci základní školy a základní školy speciální I. díl a třída základní školy speciální II. díl, děti v mateřské škole. V průběhu měsíce dubna se rozjelo naplno dálkové vzdělávání na různých úrovních (podle možností našich žáků) pro všechny žáky naší školy.
Pedagogické týmy tvoří pravidelně ucelené materiály, které svým žákům přeposílají. A nejedná se pouze o materiály naukové, informativní ale také podnětné, evokující pozornost, smysly, materiály výtvarné, hudební či pracovní, a to všechno na míru každému žákovi. Žáci tak v mnoha případech vidí na videích svoji paní učitelku, slyší její hlas při povídání nebo zpívání písničky. Paní učitelka je jejich průvodkyní v lese nebo na zahrádce. Výjimkou není ani výuka přes videohovor – je třeba se pochlubit, jak jsem trénoval (a) čtení či počítání nebo jak jsem si počínal(a) při vařeni polévky či pečení koláče. Někteří žáci komunikují se svým pedagogem i formou e- mailu.
Zpětnou vazbou se k nám, pedagogům, od mnoha rodičů dostává informace o tom, jak se jejich dítěti daří, jaké dělá pokroky či co je třeba ještě procvičovat či jak si vede při pomoci v domácnosti: při vaření, uklízení.
Od 18. května se otevřela mateřská škola pro zájemce z řad našich nejmenších dětí.
Někteří žáci se se svými rodinami zapojili do projektu města Kroměříže ,,Duha nad Kroměřížskem“. Krásné obrázky od žáčků i video od Vašíka dělají radost nejen seniorům! Přesvědčte se sami:  https://padlet.com/alzheimeruv_uzel/duha_nad_kromerizskem    (zkopírujte odkaz a vložte do prohlížeče)

Hodně pedagogické kreativity, rodičovské trpělivosti, vzájemné komunikace a májové lásky Vám všem! Jedem dál, byť vzdáleni od sebe, ale pořád spolu!

Ivana Baštincová

Comments are closed.