18 Kvě
2020
Posted in: Nezařazené
By    Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Vzdělávání pedagogů v ICT

Vzdělávání pedagogů v ICT

I v době koronavirové pedagogové naší školy nezahálejí a vzdělávají se. V půli května se pedagogové, kteří jsou zapojeni do dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků projektu Šablony pro MŠ a ZŠ II, zúčastnili školení v ICT technologiích. Paní lektorka, Petra Poláčková, nás seznámila s 3D brýlemi, vhodnými i pro děti s těžkým zdravotním a mentálním postižením. S brýlemi na očích jsme se ocitli na louce plné vlčích máků, v lese, u moře či v letadle vysoko na obloze. Byl to pro nás opravdový zážitek. Prakticky jsme pracovali s Robovčelou a Housenkou, ICT pomůckami, které využíváme s dětmi a žáky i v naší škole. Malý robot jménem Dash, který se ovládá pomocí ovladače v iPadu, jeho pohyb, podsvícení, zvuk, si nás zcela podmanil. Jako poslední jsme si vyzkoušeli aplikaci Osmo, která slouží k procvičování slov, počítání, ale také skládání tvarů do obrázku.
Celé dopoledne, plné nových poznatků , bylo přínosné a obohacující pro naší další pedagogickou práci.

Comments are closed.