třída ZŠ X

Třída X
Třídní učitelka: Mgr. Marcela Smoleňová
Asistent pedagoga: Eliška Prachařová, Dis., Zdeňka Strašáková

Deset let strávených ve škole je pro každého žáka dlouhá a zdálo by se, až nekonečná doba. Pro všechny žáky v naší škole je to ještě víc, každý pokrok, nová dovednost nebo i drobný krůček vpřed má svůj velký význam. A právě tuto cestu mají za sebou naši desáťáci, kteří se letos loučí se základní školou.

Jejich cesta je však specifická. Budou odcházet jako mladí lidé, kteří budou ve svém dalším životě potřebovat trvalou podporu. Naším cílem je připravit je na život takový, jaký jim umožní žít, spokojeně a s ohledem na jejich individuální potřeby.

Během let se naučili mnoho, každý svým tempem a způsobem. V letošním školním roce, který bude jejich posledním stráveným ve škole, se zaměřujeme především na upevňování dovedností pro život a do života, tedy na to, co budou potřebovat v běžném každodenním fungování. Pracujeme na rozvoji sebeobsluhy, komunikace, sociálních vztahů i pracovních návyků.

Velkou oporou jsou mi dvě asistentky, Zdeňka, která třídu zná už delší dobu a nově i Eliška, která do týmu krásně zapadla. Společně se snažíme být žákům podporou, průvodci i zázemím.

Naši desáťáci mají svůj svět. Svět, ve kterém se cítí dobře a my jim každý den pomáháme, aby v něm dokázali co nejlépe fungovat a aby do další životní etapy vykročili s pocitem, že na to nejsou sami.

Třída X