Aktuality

Pozvánka na členskou schůzi

Členská schůze pozvánka

Poděkování za podporu vánoční sbírky

V adventním čase se na Velkém náměstí uskutečnila vánoční sbírka spolku Korálky Kroměříž, z. s., jejímž cílem bylo podpořit zabezpečení dopravy dětí a žáků do naší školy.
Děkujeme všem, kteří této sbírce věnovali svou pozornost i finanční příspěvek. Každý dar se stal důležitou součástí pomoci, která přispívá k bezpečné a dostupné cestě za vzděláním pro děti, jež ji potřebují. Celková částka vybraná ve sbírce činí 27 427,- Kč.
Vaší podpory si velmi vážíme a děkujeme za projevenou solidaritu a lidskou sounáležitost.
Spolek Korálky Kroměříž, z. s.

PF 2026

 

Od srdce děkujeme…

Prodejní jarmark na Velkém náměstí v období adventu byl pro maminky našich žáků velkou výzvou. Vytvořily nádherné výrobky s vánoční tématikou. Aranžovaly z větviček, hub a vánočních dekorací. Vytvářely adventní věnce a svícny hodné profesionálů. Nebály se ani třídenního prodeje v zimním čase a dotvářely nádhernou vánoční atmosféru, plnou laskavosti a otevřených srdcí. Díky jejich šikovným rukám, ochotě a času se podařilo prodat výrobky za nádherných 50 000 Kč. Maminky věnovaly celý výtěžek spolku Korálky Kroměříž, z. s. na jeho provoz a podporu školních aktivit, za což jim patří náš obrovský obdiv a dík. Velmi si vážíme této pomoci a energie, kterou do jarmarku vložily. Děkujeme za podporu, kterou tímto krásným gestem spolku a dětem věnovaly.
Ze srdce děkujeme všem maminkám, které se zapojily.
Mgr. Helena Peřinová

Zapsaný spolek má nové vedení

Vážení rodiče a přátelé školy, rádi bychom vás informovali o tom, že náš zapsaný spolek Korálky má nové vedení. Na začátku školního roku proběhla výroční schůze s volbou nového vedení spolku. Korálky dlouhodobě zajišťují dopravu dětí a rozvoz obědů.
Novou předsedkyní spolku byla zvolena paní Mgr. Helena Peřinová. Místopředsedkyní se stala paní Ivona Pavelková.
Obě dámy mají bohaté zkušenosti v oblasti školních a ekonomických záležitostí. Spolek nadále pokračuje ve své činnosti a úzce spolupracuje se školou, aby zajistil logistický a bezpečný každodenní provoz, a to především dopravu dětí do školy a zpět domů. Stejně tak zajišťuje rozvoz školních obědů.
Rádi bychom touto cestou poděkovali Mgr. L. Fijalíkové a Mgr. J. Kučeříkové, které spolek Korálky zodpovědně a citlivě vedly úctyhodných 15 let. Děkujeme za jejich obětavou a smysluplnou práci, kterou dlouhodobě vykonávaly ve prospěch dětí, rodičů i celé školní komunity. Jejich nasazení, ochota pomáhat a schopnost navazovat důležité kontakty se sponzory a partnery školy přispěly k tomu, že mohl spolek Korálky plnit své poslání a podporovat dění ve škole i mimo ni. Velmi si vážíme jejich komunikace s rodiči, otevřenosti a vstřícnosti. Děkujeme za čas, energii i srdce, které spolku věnovaly.
Děkujeme všem členům spolku, rodičům i zaměstnancům školy za důvěru a podporu. Těšíme se na další společnou spolupráci v novém školním roce!
Mgr. Helena Peřinová

PF 2025

PF_2024 – 16

Benefice pro Korálky

V pondělí 2. prosince se prostory kostela Nanebevzení Panny Marie rozezněly krásnými hlasy Dívčího pěveckého sboru SPgŠ pod vedením sbormistra Jiřího Jablunky. Benefiční koncert pro Korálky, který se zde konal, zanechal v každém příjemný povznášející pocit. Děkujeme především panu Jablunkovi, za organizaci celé charitativní akce. Velké poděkování patří také všem, kteří se benefice zúčastnili a finančně přispěli spolku Korálky, který zabezpečuje dopravu dětí a žáků do školy. Výtěžek 36 130,-Kč bude použit na hrazení nákladů spojených s dopravou.
Děkujeme a přejeme Vám radostné prožití vánočních svátků.
Mgr. Lenka Fijalíková

Pokladnička pod Vánočním stromem

28.listopadu se na Velkém náměstí rozsvítil Vánoční strom. Pod ním má již
tradičně své místo pokladnička spolku Korálky Kroměříž, z.s. Finanční částkou, vhozenou
do této pokladničky, mohou občané i návštěvníci města Kroměříž podpořit dopravu dětí se
zdravotním postižením do ZŠ a MŠ Kroměříž, F. Vančury, kterou spolek Korálky Kroměříž,
z.s. svým autem zajišťuje.
Děkujeme a přejeme Vám klidný adventní čas.
Mgr. Lenka Fijalíková4

 

Benefiční koncert pro Korálky

Slavnostní křest auta spolku Korálky Kroměříž, z.s.

Středa 9.října byla dlouho očekávaným dnem. Na parkovišti před školou jsme společně pokřtili nové auto spolku Korálky Kroměříž, z.s.
Od nového školního roku dopravujeme děti a žáky do ZŠ a MŠ Kroměříž, F. Vančury novým autem Fiat Ducato. Shromáždit finanční prostředky na jeho pořízení bylo naším velkým a nesnadným cílem. Díky pomoci Města Kroměříž, Zlínského kraje, obcí, měst a dalších vzácných sponzorů, se nám tento cíl podařilo splnit. Velké poděkování patří rovněž kolegům a rodičům dětí a žáků školy, kteří přispěli a pomáhali propagovat spolek Korálky mezi své známé a ve sbírkové platformě DONIO.
Děkujeme všem a přejeme novému autu spoustu šťastných kilometrů bez nehod.
Lenka Fijalíková
předsedkyně spolku

Donio – nové auto pro Korálky

Vážení,
na portále Donio byla otevřena finanční sbírka na nové auto pro Korálky. Stávající auto je v provozu již sedmý rok, denně ujede v průměru 250 km a nyní je třeba pořídit auto nové. Auto kromě dopravy žáků do školy také každý den přiváží obědy pro všechny žáky školy.

Děkujeme!

odkaz na sbírku    https://www.donio.cz/auto-pro-koralky

 

PF 2024

PF 2024

Pokladnička pod Vánočním stromem

Pokladnička pod Vánočním stromem
Děkujeme všem, kteří jste se o vánočním čase zastavili u pokladničky spolku Korálky Kroměříž, z.s. na Velkém náměstí a finanční částkou podpořili sbírku na zabezpečení dopravy dětí a žáků do školy. Celková částka z této sbírky činí 27 255,-Kč.
Děkujeme a přejeme vám nový rok prožitý v pohodě a hlavně ve zdraví.
Mgr. Lenka Fijalíková

Burza filantropie

Burza filantropie je sociální projekt, který transparentně získává a rozděluje prostředky mezi potřebné neziskové organizace v regionu.

S projektem „Když náš motor přede, krásně se nám jede“ se do této Burzy zapojil i spolek Korálky Kroměříž, z.s. Díky získanému množství hlasů ve veřejném hlasování, se umístil na prvním místě. Tím byl zajištěn postup do hlavního kola Burzy filantropie, která se konala 18.10.2023 v hotelu Zlatý Kohout. Cílem tohoto setkání byla prezentace projektu, který byl přítomnými donátory finančně podpořen. Společně se spolkem Korálky Kroměříž, z.s. se Burzy zúčastnilo Klubíčko Kroměříž a organizace ReŠaNa. Mezi tyto tři organizace byla rozdělena částka 74 000,-Kč. Z toho spolek Korálky obdržel celkem 23 000,-Kč od Města Kroměříž a Zlínského kraje. Získaná částka bude použita na nákup pohonných hmot pro auto spolku Korálky Kroměříž, z.s.
Děkujeme všem za podporu. Mgr. Lenka Fijalíková

Pokladnička pod Vánočním stromem

Děkujeme všem, kteří jste se o vánočním čase zastavili u pokladničky spolku Korálky Kroměříž, z.s. na Velkém náměstí a finanční částkou podpořili sbírku na zabezpečení dopravy dětí a žáků do školy. Celková částka z této sbírky činí 28 046,-Kč.
Děkujeme a přejeme nový rok prožitý v pohodě a hlavně ve zdraví.
Mgr. Lenka Fijalíková

Rotary vánoční punč 

 Adventní dobročinnou akcí, Rotary klub Kroměříž opět podpořil činnost spolku Korálky Kroměříž, z.s.
 Děkujeme.
 Lenka Fijalíková

 

Benefiční koncert pro Korálky

V pondělí 21. listopadu 2022 se prostory kina Nadsklepí rozezněly krásnými melodiemi z oper a muzikálů v podání pana Romana a Tadeáše Hozy a pana Kostiantyna Thyska. Děkujeme všem, kteří účastí na Benefičním koncertu podpořili spolek Korálky Kroměříž, z.s. Velké poděkování za vstřícnost v organizaci této Benefice, patří také Městu Kroměříž a Domu kultury. Celkový výtěžek ze vstupného a finančních příspěvků činí 84 587,-Kč.
Velmi si vážíme Vaší podpory.

 

 

Slavnostní předávání dotačních poukazů a podpis veřejnoprávní smlouvy

Ve čtvrtek 12. května 2022 se ve velkém sále holešovského zámku uskutečnilo slavnostní předávání dotačních poukazů. Byly podepsány veřejnoprávní smlouvy o poskytnutí těchto dotací z Fondu kultury, sportu, vzdělávání a sociálních věcí města Holešova.
Paní předsedkyně spolku Korálky Kroměříž, z.s. Lenka Fijalíková převzala z rukou pana starosty Rudolfa Seiferta dotační poukaz na 30 000,-Kč.
Děkujeme. Velmi si vážíme spolupráce s městem Holešov

Korálky v Holešově
převzetí šeku

Dobročinná akce Rotary clubu pro Korálky

Dne 15.7.2021 pořádal Rotary club Kroměříž velmi hezkou akci. Hlavním bodem této akce bylo prožít příjemné odpoledne a hlavně výtěžkem z této akce finančně podpořit spolek Korálky Kroměříž, z.s.
Že se akce vydařila je patrno z celkové částky, která se vybrala. Pan prezident Rotary clubu Kroměříž pan Roman Konečný předal předsedkyni spolku Korálky Kroměříž Mgr. Lence Fijalíkové krásných 30 000,- Kč. Peníze budou použity na zabezpečení dopravy dětí a žáků do ZŠ a MŠ Kroměříž. F. Vančury.

Rotary

Pokladnička pod vánočním stromem

Týdeník Kroměřížska 12. 1. 2021

26. listopadu se na Velkém náměstí rozsvítil vánoční strom, pod kterým má již několik let své místo pokladnička spolku Korálky Kroměříž, z.s. Děkujeme Vám všem, kteří jste se u ní zastavili a vhozenou částkou podpořili dopravu zdravotně znevýhodněných dětí do ZŠ a MŠ Kroměříž, F. Vančury. Díky Vám tak tvoří celková částka z této sbírky 26 892,-Kč.
Až uvidíte městem, či po okolních silnících projíždět červenou „Korálkovou dodávku“, může Vás hřát pocit, že je to i Vaše zásluha. Děkujeme.
Mgr. Lenka Fijalíková

PF 2021

PF Korálky

Předání šeku

S velkým poděkováním převzaly 10.11.2020 předsedkyně spolku Korálky Kroměříž, z.s. Lenka Fijalíková a místopředsedkyně Jindra Kučeříková z rukou pana Lukáše Jíchy šek v hodnotě 20 000,-Kč. Finanční dar bude použit ke krytí nákladů spojených s podporou zapojení dětí se zdravotním postižením do vzdělávání.
Za všechny děti a spolek Korálky děkujeme.
Lenka Fijalíková